Tennessee Annual Convention

Hospitality Volunteers

August 2, 3 & 4, 2018

This is the sign-up form for all clubs to help with hospitality at the annual State Convention. Please consider volunteering for a shift.

The responsibilities of the Host and Hostess are:

How to add your information


Thursday, August 2

 
 
Shift 
Name 
Area 
Club 
Phone (cell preferred) 
Email or Mailing Address 
1
7:00 - 8:00 PM
Tim Kittle
Area 3
Little T's
865-719-0614
thekittles1998@yahoo.com
2
7:00 - 8:00 PM
Vivian Kittle
Area 3
Little T's
865-719-0614
thekittles1998@yahoo.com
3
7:00 - 8:00 PM
Pat Shelton
Area 6
423-329-7943
Sheltonsawmill@gmail.com
4
7:00 - 8:00 PM
Teri Shelton
Area 6
423-552-0955
Teresa.jo.shelton@gmail.com
5
8:00 - 9:00 PM
6
8:00 - 9:00 PM
7
8:00 - 9:00 PM
8
8:00 - 9:00 PM

Friday, August 3

Morning

 
 
Shift 
Name 
Area 
Club 
Phone (cell preferred) 
Email or Mailing Address 
9
9:30 - 10:30 AM
Sandi Wood
Area 3
Little T's
423-241-1557
thewoodshed@reagan.com
10
9:30 - 10:30 AM
Bev Lemme
Area 3
Little T's
865-670-1782
lemmejb@comcast.net
11
9:30 - 10:30 AM
Jim Lemme
Area 3
Little T's
865-670-1782
lemmejb@comcast.net
12
9:30 - 10:30 AM
Marti & Phil Swartz
Area 3
Wagon Wheelers
850-866-1621
martyphil2@gmail.com
13
10:30 - 11:30 AM
Tim Kittle
Area 3
Little T's
865-719-0614
thekittles1998@yahoo.con
14
10:30 - 11:30 AM
Vivian Kittle
Area 3
Little T's
865-719-0614
thekittles1998@yahoo.com
15
10:30 - 11:30 AM
Charlie Bair
Area 7
Estill Springer's
931-607-4610
2bairden@bair.com
16
10:30 - 11:30 AM
Juanita Bair
Area 7
Estill Springer's
931-607-4610
2bairden@bair.com

Afternoon

 
 
Shift 
Name 
Area 
Club 
Phone (cell preferred) 
Email or Mailing Address 
17
1:00 - 2:00 PM
Carol Beebe
Area 6
Eastman Sq & Rd
423-534-0415
cbeebe@bvu.net
18
1:00 - 2:00 PM
Jerry Gosney
Area 6
Eastman Sq & Rd
423-914-3352
jerrygosney@bvu.net
19
1:00 - 2:00 PM
Doug Davino
Area 3
Knoxville Squares
8654580026
Cruisedavino@yahoo.com
20
1:00 - 2:00 PM
Mary Ann Davino
Area 3
Knoxville Squares
8654589513
Mdavino@ymail.com
21
2:00 - 3:00 PM
fred Heltsley
Area 7
Estill Springer's
931-409-0492
fred.heltsley@gmail.com
22
2:00 - 3:00 PM
Julie Heltsley
Area 7
Estill Springer's
931-409-0492
fred.heltsley@gmail.com
23
2:00 - 3:00 PM
Miriam Brizius
Area 3
Little T's
865-323-1835
donmimbri@att.net
24
2:00 - 3:00 PM
Fred Griffen
Area 3
Little T's
321-258-3238
fredgriffem@yahoo.com
25
3:00 - 4:00 PM
John Ptacek
Area 3
Little T's
865-227-6825
sixunfettered@earthlink.net
26
3:00 - 4:00 PM
Manuela Ptacek
Area 3
Little T's
865-227-6825
sixunfettered@earthlink.net
27
3:00 - 4:00 PM
28
3:00 - 4:00 PM
Mark Hudspeth
Area 3
Wagon Wheelers
865-680-3043
hudsplace@hotmail.com
29
4:00 - 5:00 PM
Mary Roberts
Area 3
Grand Rounds
865-257-1671
mpr7176@gmail.com
30
4:00 - 5:00 PM
Bruce Roberts
Area 3
Grand Rounds
865-257-1670
bruceroberts@arkph.com
31
4:00 - 5:00 PM
Gary Ringler
Area 3
Wagon Wheelers
865 233 7744
gringler@charter.net
32
4:00 - 5:00 PM
Phyllis Ringler
Area 3
Wagon Wheelers
865 233 7744
gringler@charter.net

Evening

 
 
Shift 
Name 
Area 
Club 
Phone (cell preferred) 
Email or Mailing Address 
33
7:00 - 8:00 PM
Johnny Finney
Area 7
Estill Springer's
931-273-7658
deerhuntinmoma@hotmail.com
34
7:00 - 8:00 PM
Gail Finney
Area 7
Estill Springer's
931-273-7658
deerhuntinmoma@hotmail.com
35
7:00 - 8:00 PM
Bobby Clark
Area 7
Estill Springer's
931-307-3112
jan-clark@live.com
36
7:00 - 8:00 PM
Jan Clark
Area 7
Estill Springer's
931-307-3112
jan-clark@live.com
37
8:00 - 9:00 PM
Steve Sanders
Area 3
Wagon Wheelers
865-306-1166
teachkimmie55@yahoo.com
38
8:00 - 9:00 PM
Kim Walker
Area 3
Wagon Wheelers
865-306-1166
teachkimmie55@yahoo.com
39
8:00 - 9:00 PM
40
8:00 - 9:00 PM

Saturday, August 4

Morning

 
 
Shift 
Name 
Area 
Club 
Phone (cell preferred) 
Email or Mailing Address 
41
8:30 - 9:30 AM
42
8:30 - 9:30 AM
43
8:30 - 9:30 AM
44
8:30 - 9:30 AM
45
9:30 - 10:30 AM
Sandi Wood
Area 3
Little T's
423-241-1557
thewoodshed@reagon.com
46
9:30 - 10:30 AM
47
9:30 - 10:30 AM
48
9:30 - 10:30 AM
49
10:30 - 11:30 AM
Tony Meulemans
Area 7
Estill Springer's
931-455-2786
a_meulemans@bellsouth.net
50
10:30 - 11:30 AM
Gail Meulemans
Area 7
Estill Springer's
931-455-2786
a_meulemans@bellsouth.net
51
10:30 - 11:30 AM
John Ptacek
Area 3
Little T's
865-227-6825
sixunfettered@earthlink.net
52
10:30 - 11:30 AM
Manuela Ptacek
Area 3
Little T's
865-227-6825
sixunfettered@earthlink.net

Afternoon

 
 
Shift 
Name 
Area 
Club 
Phone (cell preferred) 
Email or Mailing Address 
53
1:00 - 2:00 PM
Teni Butler
Area 6
Eastman Sq & Rd
(423) 280-5659
teni.butler@gmail.com
54
1:00 - 2:00 PM
Jonathan Shumaker
Area 6
Eastman Sq & Rd
(427) 389-6987
jshumaker19@gmail.com
55
1:00 - 2:00 PM
Joye Montgomery
Area 5
CLAXTON COUNTRY SQS
865-300-6874
montgomery102@comcast.net
56
1:00 - 2:00 PM
Fred Montgomery
Area 5
Claxton Country Sqs
865-300-6874
montgomery102@comcast.net
57
2:00 - 3:00 PM
58
2:00 - 3:00 PM
59
2:00 - 3:00 PM
60
2:00 - 3:00 PM
61
3:00 - 4:00 PM
62
3:00 - 4:00 PM
63
3:00 - 4:00 PM
64
3:00 - 4:00 PM
65
4:00 - 5:00 PM
66
4:00 - 5:00 PM
67
4:00 - 5:00 PM
68
4:00 - 5:00 PM

Evening

 
 
Shift 
Name 
Area 
Club 
Phone (cell preferred) 
Email or Mailing Address 
69
6:30 - 7:30 PM
Bethany Smith
Area 3
Wagon Wheelers
865-724-3855
kkcdc.dir@hotmail.com
70
6:30 - 7:30 PM
Trena Vann
Area 3
Wagon Wheelers
865-387-0959
kkcdc.hr@hotmail.com
71
6:30 - 7:30 PM
Heather Courtney
Area 3
Wagon Wheelers
865-387-0959
kkcdc.hr@hotmail.com
72
6:30 - 7:30 PM
Savannah Smith
Area 3
Wagon Wheelers
865-724-3855
kkcdc.hr@hotmail.com
73
7:30 - 8:30 PM
74
7:30 - 8:30 PM
75
7:30 - 8:30 PM
76
7:30 - 8:30 PM